» Drahé kameny
O kamenech

 

Drahé kameny

Drahé kameny  jsou malým zázrakem přírody. Svými barvami a neuvěřitelnými tvary zlákaly již na svou stranu spoustu lidí, kteří se jim obdivují.

Pro někoho jsou nádhernou dekorací, někteří již pronikli do jejich dalších tajů. Dokáží totiž působit na naše těla, a to nejen na úrovni fyzického těla, ale i na všech dalších….., dokáží tak „uzdravit“ bytost jako celek.

Čištění a dobíjení

Drahé kameny jsou dary naší matky Země, a tak bychom se k nim měli také chovat. Pokud kameny neponecháme v jejich přirozeném prostředí a vezmeme je domů, případně je koupíme či dostaneme, je vhodné je do kontaktu se Zemí občas vrátit a tuto energii „připomenout“. Kameny mají rády zakopávání do panenské půdy ( myslí se tím půda, která se neobdělává) na několik dní (když to není možné, je každá hodina dobrá). Je vhodné omytí v přírodním zdroji vody jako např. potok ( pozor na malé kameny, aby je proud neposunul). Pokud tyto možnosti nemáte, použijte vodu, kterou pijete. Pokud je chlorovaná, nechte ji alespoň 15 minut odstát. Tuto vodu, v níž kameny čistíte, nepoužívejte jako vodu z kamenů k pití, ta se připravuje jiným způsobem a hlavně z očištěných kamenů ( jak mechanicky, tak energeticky) , viz dále. Vodu, kterou jste kameny čistili nepoužívejte ani k zálivce rostlin, vylijte ji. Dalším způsobem čištění je čištění energiemi, velice vhodná je Shamballa, pro kameny prvních tří čaker  RA-SHEEBA. Těmito energiemi je možné čištit i na dálku. Pokud zatím nemáte možnost s těmito energie pracovat, je možné použít čistíci krabičky / jde o předměty, které je možno vytvořit, případně zakoupit v obchůdku /.

Dalším krokem po očistě kamenů je dobití. Vhodné je úplňkové a sluneční světlo, energetické dobití, dobití na drůze křišťálu nebo v geodě s krystalickým středem.  Pozor u dobijení sluncem, ne všechny kameny snesou přímé sluneční paprsky. Barevné odrůdy křemene, jako růženín, ametyst, citrín, záhněda mohou ztrácet intenzitu  barev. Doba, kterou  je třeba  věnovat čištění a dobíjení , je individuální. Záleží na velikosti kamene a na intenzitě používání. Dejte i na svou intuici,jakmile Vás napadne, že by mohl kámen očistu potřebovat, udělejte to. Pokud nemáte možnost, alespoň ho nenoste při sobě, dokud ho neočistíte.

Jak kameny vybírat

Záleží, co od kamenů očekáváte. Pokud jde pouze o dekoraci, vybíráte ty, které se nám „líbí“. Je zajímavé sledovat, jaké kameny vybírají lidé, kteří nejsou zatím přesvědčeni  o dalších vlivech kamenů. Většinou je to táhne kekamenům, které potřebují (ať tomu věří nebo ne). Kameny lze vybírat cíleně, nejprve oddiagnistikovat, v kterých čakrách je třeba rozproudit  tok energie a hledat mezi kameny příslušných barev

  1. Čakra – červené, zemité tóny
  2. Čakra – oranžové
  3. Čakra – žluté, zlaté
  4. Čakra – zelené, růžové
  5. Čakra – světle modré, tyrkysové
  6. Čakra – tmavě modré
  7. Čakra – fialové, bílé

Bližší informace k výběru a práci s kameny můžete dostat na semináři „Řeč kamenů“. Pokud očekáváme léčivý účinek na fyzické či psychické úrovni, je vhodné vybírat pro konkrétní osobu a ne „kámen na klouby“, „ kámen na močovécesty“, apod. Některé kameny mají podobný účinek, takže máte i možnost výběru, ke kterému kameni  vás to „přitáhne“. Je zbytečné objíždět obchody a „shánět“ nějaký konkrétní druh kamene, protože někomu známému pomohl. Je to zbytečný časový, energetický i finanční výdej. Kameny, které potřebujete, vám samy jakoby vstoupí do cesty, prostě na ně „narazíte“. Výběr podle měsíčních znamení je možný, ale osobně ho nepovažuji za podstatný.

 

Možnosti působení

Pokud od kamenů očekáváme další působení než šíření krásna, můžeme využít obsyp volně na misce, ošatce ( tuto je vhodné mít také energeticky ošetřenou). Je vhodný větší krystal nebo více drobných krystalů. V tomto případě dejte přednost kamenům v surovém stavu, ne leštěným, hlazeným (tromblovaným). Účinek můžeme zintenzivnit, pokud mezi kameny umístíme  svíčku, případně celou misku dáme na zdroj tepla ( krbová kamna, topení, …). V přítomnosti ohně dochází i k harmonizaci živlu ohně v nás ( bližší informace na semináři Živly v nás). Pro tento účel jsou vhodné i svícny přímo z drahých kamenů, do nichž se umísťuje čajová svíčka.

Některé kameny lze použít ve formě vody z drahých kamenů. Pro tento účel jsou vhodné očištěné surové kameny. Kameny se nechají alespoň půl hodiny louhovat ve vodě, která se pak používá vnitřně, k potírání, koupelím, zálivce rostlin apod. Kameny jsou zvyklé na vysoké teploty z Matky Země, takže zalití převařenou vodou jim rozhodně neublíží ( spíš naopak „rozpomenou se“). Pak není nutné dodržovat půl hodiny, ale stačí počkat, až voda vychladne na přijatelnou teplotu. Některé druhy kamenů nejsou vhodné k vnitřnímu použití, je třeba se předem informovat.

Přeji vám mnoho příjemných zkušeností s našimi nově objevenými pomocníky. Vždyť i v dobách  minullých byly kameny hojně využívány. V dobách Atlantídy využívány ještě v hodnějším měřítku, např. k získávání  a usměrňování energií. My se stále ještě rozpomínáme. Při práci s kameny nezapomeňte na poděkování, projevení  vděčnosti, poděkujte i za okolnosti, které vám pomohly najít tu správnou cestu k nim. Tímto vibrace čištění, změny, posunu ještě umocníte. Nezapomínejte, že  myšlenky jsou mocné.

 

 

YWRhMDVkND